İŞYERİ ALARM SİSTEMLERİ

İşyeri alarm sistemleri kablolu veya kablosuz olarak tasarlanabilir.İşyeri alarm sistemlerinde alarm kurulumu yapılacak işyerinin özelliğine göre ilave güvenlik ve haberleşme ürünleri kullanılabilmektedir. İşyeri alarm sistemleri diğer tüm alarm sistemleri için geçerli olan kurulum özelliklerinin yanında Alarm Kontrol Merkezi ile telefon hattı üzerinden haberleşme ile beraber GSM/GPRS veya TCP/IP protokolleri ile de haberleşmeye uygun olmalıdır.

Alarm sisteminin kablolu veya kablosuz olduğuna bakılmaksızın GSM/GPRS modülü bağlanarak sabit telefon hattının Telekom arızası veya ödenmemiş fatura gereği hizmetinin durdurulması durumunda Alarm Kontrol Merkezi ile haberleşmesini sürdürmesi sağlanabilmektedir.Bu ayrıca kötü niyetli şahıslar içinde ekstra bir güvenlik olmaktadır. İnternet bulunan mekanlarda TCP/IP modülü ile internet ortamında Alarm Kontrol Merkezi ile haberleşmeyi sağlamak ta mümkündür.Alarm sistemlerinde kesintisiz iletişim için en uygun teknolojik çözüm TCP/IP modülü gösterilebilmektedir. İşyeri alarm sistemlerinde ayrıca alarm sistemi işyeri açma/kapama saatlerini rapor şeklinde almanızı da sağlamaktadır.Zamanında açılmayan ve zamanında kapanmayan işyeri için Alarm Kontrol Merkezi yetkililerimiz bilgilendirme yapmakatadırlar. İşyeri açma kapama yetkisi bulunan firma personeli mesai saatleri dışında söz konusu işyerine giriş yaparsa Alarm Kontrol Merkezimiz anında bilgi vermektedir.

İŞYERİ KABLOLU ALARM SİSTEMİ

Kablolu alarm sisteminde manyetik kontak, hareket dedektörü, harici siren ve tuş takımı alarm paneline kablolar yardımı ile bağlanmaktadır. Ayrıca sigorta kutusundan panel kutusuna elektrik kablosu çekildiği gibi alarm paneline telefon hattı bağlantısı yapılarak alarm sisteminin çalışması sağlanır.

KABLOSUZ ALARM SİSTEMİ

Kablosuz alarm sisteminde manyetik kontağın ve hareket dedektörünün alarm paneline bağlanması için kablo gerekmemektedir. Genellikle estetik kaygısı olan abonelerimiz tarafından tercih edilmektedir.